fot. Jakub Grabowski, Fundacja Lux Veritatis

W. Ludwig: Film „Nędzarz i madame” schodzi z maszyn drukarskich. Liczymy, że będziemy mogli go przekazać już podczas 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Film „Nędzarz i madame” po udanym debiucie kinowym można obejrzeć na kanale VOD, a już za kilka dni film dostępny będzie w kolekcjonerskiej wersji płytowej DVD. „Za sprawą współpracy młodych twórców z doświadczonymi w tej dziedzinie film mógł trafić »pod strzechy«. (…) Wszystko to pokazuje, że filmy »Nędzarz i madame« oraz »Zerwany kłos« są szalenie potrzebne” – powiedział Witold Ludwig, reżyser i scenarzysta, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W całej Polsce nieprzerwanie odbywają się pokazy filmu „Nędzarz i madame”. Ponadto odbywają się także pokazy filmu „Zerwany kłos”, który powrócił w czerwcu. [czytaj więcej]

– Film „Nędzarz i madame” trafił na wielkie ekrany kin 12 listopada 2021 roku. Była to rocznica kanonizacji brata Alberta, której doświadczyliśmy za sprawą papieża Jana Pawła II. Premiera filmu odbyła się niemalże w przededniu posługi Radia Maryja, więc ten kontekst i rezonans jest bardzo szczególny. Kiedy film trafiał do kin, a producentem jego jest Fundacja „Lux Veritatis”, we wspólnym trudzie z Akademią Kultury Społecznej i Medialnej i Telewizją Trwam, do dystrybucji dołączyła także Telewizja Polska. Za sprawą współpracy młodych twórców z doświadczonymi w tej dziedzinie film mógł trafić „pod strzechy”. (…) Wszystko to pokazuje, że filmy „Nędzarz i madame” oraz „Zerwany kłos” są szalenie potrzebne – mówił gość Radia Maryja.

Przed twórcami filmu „Nędzarz i madame” już niedługo nastąpi kolejny krok w promocji dzieła. Za niespełna kilka dni film będzie dostępny w kolekcjonerskiej wersji płytowej DVD.

– To przepiękna wiadomość. W poniedziałek 27 czerwca film „Nędzarz i madame” trafił do zakładów poligraficznych i tłoczni. Jesteśmy właśnie świadkami procesu wydania kolekcjonerskiego filmu „Nędzarz i madame” na DVD. (…) Będzie to wydanie dwupłytowe. Na jednej z nich będzie znajdować się kinowa, pełna wersja filmu. Na drugim krążku znajdzie się pełna partytura symfoniczno-chóralna, której autorem jest kompozytor Krzysztof Aleksander Janczak, zrealizowana przy udziale Filharmonii Śląskiej oraz Chóru Filharmonii Śląskiej w Katowicach. (…) Dlatego na drugiej płycie zależało nam, aby muzyka, na której skrzydłach opowieść wybrzmiewa, mogła trafić do rąk widzów i melomanów – zwrócił uwagę Witold Ludwig.

– Na płycie znajdzie się także utwór, który promował film „Nędzarz i madame” – utwór „Wciąż pytasz, czemu” w wykonaniu artysty muzyki poważnej Andrzeja Lamperta. (…) Film ten powstał także z myślą o Polonii, o Polakach za granica oraz jej niepolskojęzycznych przyjaciołach, dlatego w filmie będzie można wybrać jedną z kilku wersji obcojęzycznych – dodał reżyser filmu.

Kolekcjonerska wersja filmu „Nędzarz i madame” w wersji płytowej DVD prawdopodobnie będzie możliwa do zakupienia podczas 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

–   Już za kilka dni film „Nędzarz i madame” schodzi z maszyn drukarskich. Liczymy, że będziemy mogli go przekazać już podczas 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 9-10 lipca 2022 roku. Wierzymy, że twórcy filmu będą mogli go przekazać Rodzinie Radia Maryja na Jasnej Górze – podkreślił gość Radia Maryja.

Aby zobaczyć film na kanale VOD, wystarczy wejść [tutaj]. 

Całą rozmowę z Witoldem Ludwigiem można odsłuchać [tutaj].  

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl