fot. Jakub Grabowski, Fundacja Lux Veritatis

Film „Nędzarz i madame” już dostępny na VOD

Film „Nędzarz i madame” można już obejrzeć na płatnym kanale VOD. Po udanym debiucie kinowym film „Nędzarz i madame” dostępny jest dla szerszej publiczności. Film trafił do jednego z największych portali z materiałami wideo na żądanie, czyli TVP VOD.

„Nędzarz i Madame” w reżyserii Witolda Ludwiga to opowieść o niepowtarzalnych losach Adama Chmielowskiego, artysty-malarza, który – w poszukiwaniu wolności i szczęścia – poświęca wszystko, nawet za cenę ofiary z samego siebie. Buntownicza natura i niezgoda na zło sprawiają, że nie tylko ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie, ale w chwilach największej sławy porzuca świat sztuki, aby „umrzeć dla świata” i oddać się służbie ludziom.

Tragicznych losów Adama Chmielowskiego dopełnia załamanie duchowe, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak powstaje jak feniks z popiołów, a wówczas – oszalały z miłości do drugiego człowieka – powraca w wielkim stylu jako Brat Albert – przyszły święty. Historię dopełniają jego przyjaciele – Helena Modrzejewska i Józef Chełmoński, najsłynniejsi artyści swojej epoki, ale i oni – każdy na swój tragiczny sposób – dojrzeją do świadomości, że najpiękniejszą sztuką jest sztuka pięknego życia.

W filmie zobaczyć możemy Piotra Zajączkowskiego w głównej roli Adama Chmielowskiego, czy Magdalenę Michalik wcielającą się w role Heleny Modrzejewskiej. Na ekranie ujrzymy także m.in. Lecha Dyblika, Krzysztofa Wakulińskiego czy Radosława Pazurę.

Film powstał dzięki wsparciu Fundacji Nasza Przyszłość.

Aby zobaczyć film wystarczy wejść na portal https://vod.tvp.pl/website/nedzarz-i-madame,59504443 i dokonać zakupu dostępu do treści wideo, wykorzystując dwa możliwe rodzaje płatności (płatność online lub SMS). Film dostępny jest w najnowszych przeglądarkach (system Windows, iOS), urządzeniach mobilnych (system Android, macOS, Windows), w aplikacji mobilnej TVP VOD (system Android, iOS) oraz w aplikacji TVP VOD na telewizorach z systemem Android TV i na telewizorach Samsung z systemem Tizen.

Fundacja Lux Veritatis/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl