fot. Jakub Grabowski, Fundacja Lux Veritatis

Na początku marca w Anglii odbędą się pokazy filmu „Nędzarz i madame”

W dniach 4-6 marca br. w angielskich miastach odbędą się pokazy filmu o św. bracie Albercie Chmielowskim pt. „Nędzarz i madame”. W trakcie wydarzenia dojdzie także do spotkań z reżyserem Witoldem Ludwigiem oraz odtwórcami głównych ról.

„Jeżeli serce dasz na spalenie, każda twa iskra wznieci płomienie” – to przesłanie filmu „Nędzarz i madame”, który 12 listopada 2021 r. trafił do polskich kin. Buntownik i malarz wyrzeka się samego siebie, aby odnaleźć upragnione szczęście. Tak umiera dla świata Adam Chmielowski, a rodzi Brat Albert, święty.

Po wielu projekcjach krajowych oraz trafieniu na listę filmów kandydujących do tegorocznej edycji Orłów 2022 „Nędzarz i madame” zawita do Anglii. Najpierw pokaz odbędzie się w Bristolu (4 marca o godz. 20.00), następnie w Southampton (5 marca o godz. 19.30), a na końcu produkcję będzie można obejrzeć w Londynie (6 marca o godz. 16.00 oraz 19.30). Film będzie wyświetlany z angielskimi napisami. Po każdym seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz odtwórcami głównych ról.

Więcej szczegółów związanych z projekcją filmu „Nędzarz i madame” w Anglii można znaleźć [tutaj].

Autorem scenariusza i reżyserem ekranizacji jest Witold Ludwig. W rolach Adama Chmielowskiego i Brata Alberta występują Piotr Zajączkowski i Krzysztof Wakuliński. Partnerują im m.in. Magdalena Michalik i Tomasz Błasiak. Film wyprodukowała Fundacja Lux Veritatis.

***

Terminy pokazów:

Bristol – piątek (04.03.2022), godz. 20:00 GMT, Bristol Aquarium IMAX Cinema

Southampton – sobota (05.03.2022), godz. 19:30 GMT, Polski Klub Southampton

Londyn – niedziela (06.03.2022), godz. 16:00 oraz 19:30 GMT, POSK Hammersmith

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl