Prokuratura zawiadomiona ws. fałszywych oskarżeń wobec Fundacji Lux Veritatis

Przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość Andrzej Jaworski złożył zawiadomienie do prokuratury na posłów Platformy Obywatelskiej. Wskazuje w nim, że Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk mogli dopuścić się naruszenia art. 212 Kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia.

Politycy Platformy kilka dni temu nazwali „polityczną korupcją” podpisanie umowy pomiędzy resortem kultury a Fundacją Lux Veritatis w sprawie budowy muzeum Jana Pawła II w Toruniu. [czytaj więcej]

Reakcja na to kłamstwo musiała nastąpić – wskazał w Radiu Maryja przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II Andrzej Jaworski. Podkreślił też, że powodem ataku polityków PO na kolejne dzieło o. Tadeusza Rydzyka CSsR mógł być wyjątkowy cel działalności muzeum. [czytaj więcej] 

– To ma być pierwsze muzeum, które ma pokazać prawdę o Polakach, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów w sposób taki, że sami narażali swoje życie i wielokrotnie to życie tracili. Być może to nie podoba się Platformie Obywatelskiej. Zresztą ich lider powiedział kiedyś: „Polska to nienormalność”. Każde działanie, które może pokazać wielkość naszego narodu. To, że Instytut, to muzeum, zbada tę sprawę, jest ością ich w gardle i być może stąd te ataki – powiedział Andrzej Jaworski.

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II ma prezentować ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski ze szczególnym uwzględnieniem nauki św. Jana Pawła II i jej oddziaływania na losy Polski, Europy i Świata.

Jednym z głównych zadań muzeum będzie upowszechnianie wyników badań naukowych dotyczących postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej.

RIRM

drukuj