[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Przyszłe Muzeum „Pamięć i Tożsamość” jest atakowane przez PO, ponieważ pokaże prawdę o Polakach

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” jest atakowane przez PO, ponieważ pokaże prawdę o Polakach, którzy ratowali żydów w taki sposób, że sami narażali własne życie – mówił na antenie Radia Maryja we wtorkowych „Aktualnościach dnia” Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

W ubiegłym tygodniu Fundacja Lux Veritatis oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisały umowę dotyczącą budowy Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Posłowie Platformy Obywatelskiej nazwali ją „polityczną korupcją” oraz „spłacaniem długów”.

Wypowiedzieli przy tym wiele słów, które należałoby jasno określić jako obelżywe – zaznaczył Andrzej Jaworski.

– Nasza reakcja, czyli zgłoszenie do prokuratury ws. użytych słów, musiała się odbyć z kilku przyczyn. Przede wszystkim te wypowiedzi są kłamstwem. To nie jest żadna polityczna korupcja czy spłacanie długów, a jest to tylko i wyłącznie chęć zaszkodzenia przez PO kolejnym akcjom, które mają wprowadzać w Polsce normalność, mają uczyć patriotyzmu oraz tolerancji. Ich wystąpienie do CBA to jest nic innego, jak zniesławienie, co jest w Polsce traktowane jako przestępstwo – podkreślił.

Były poseł PiS stwierdził, że politycy PO nie chcą pozwolić na to, aby Muzeum „Pamięć i Tożsamość” funkcjonowało normalnie i realizowało swoje statutowe zobowiązania.

– Muzeum „Pamięć i Tożsamość” to jest coś, czego jeszcze w Polsce nie było. To jest uzupełnienie luki, które ma pokazać historię Polski. Historię narodu, który był zawsze tolerancyjny. Historię państwa, w którym obywatele mogli czuć się dobrze oraz było wiele różnych narodowości, które mogły ze sobą współistnieć – powiedział.

Warto się zastanowić, dlaczego atak PO dotyczący umowy na budowę Muzeum „Pamięć i Tożsamość” nastąpił akurat teraz – wskazał gość Radia Maryja.

– Myślę, że ten atak nastąpił, ponieważ to ma być pierwsze muzeum, które ma pokazać prawdę o Polakach, którzy w czasie II wojny światowej ratowali żydów w taki sposób, że sami narażali swoje życie i wielokrotnie to życie tracili. Być może to nie podoba się politykom PO. Przypomnijmy, że ich lider powiedział kiedyś, że Polska to „nienormalność” – mówił Andrzej Jaworski.

Całą rozmowę z Andrzejem Jaworskim we wtorkowych „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj