fot. https://pixabay.com/

Burkina Faso: 60 osób zastrzelonych przez nieznanych sprawców

60 osób cywilnych zostało zastrzelonych w północnym rejonie Burkina Faso (Afryka Zachodnia) przez „mężczyzn ubranych w uniformy wojskowe” – poinformował lokalny prokurator Lamine Kabore. Nie są znane motywy ani bliższe szczegóły tej zbrodni.

Według policji do masakry doszło w wiosce Karma, w prowincji Yatenga, w pobliżu granicy z Mali.

Rejon ten jest opanowany przez ugrupowania islamistów mających powiązania z Al Kaidą i Państwem Islamskim. Często dokonują oni zbrojnych ataków na ludność cywilną.

Według organizacji Human Right Watch od roku 2022 ataki te nasiliły się mimo przeprowadzenia przez siły bezpieczeństwa i ochotników kilku operacji antyterrorystycznych. Islamiści są również aktywni w sąsiednich państwach – Mali i Nigrze.

Ocenia się że od roku 2015 w rezultacie nasilającej się spirali aktów przemocy w Afryce Zachodniej straciło życie ponad 10 tys. osób.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl