fot. Caritas

Za makulaturę studnie w Burkina Faso. Parafia w Łabuniach pomaga Afryce

Dzięki zbiórce makulatury parafia w Łabuniach wspiera afrykańską ludność. Za pieniądze uzyskane z jej sprzedaży parafia finansuje studnie głębinowe w Burkina Faso.

Przed kościołem pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach w diecezji zamojsko-lubaczowskiej stoi ogromny kontener na makulaturę – mówi ks. Andrzej Łuszcz, proboszcz parafii.

– Dzisiaj jest tak, że często spalamy lub wyrzucamy papier, stare książki i niepotrzebne czasopisma. Natomiast mamy wspaniałą i zaprzyjaźnioną firmę w Lublinie, która skupuje od nas makulaturę po 20 gr za kg na cel budowy studni w Burkina Faso dla misjonarzy i tamtej społeczności – tłumaczy ks. dr Andrzej Łuszcz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach.

To nie pierwsza tego tupu inicjatywa.

– Nasza diecezja wybudowała już dwie studnie głębinowe, gdzie koszt jednej wynosi ok. 35 tys. zł., więc jest to spory wydatek. Mamy dwie studnie u o. franciszkanów, z którymi jesteśmy zaprzyjaźnieni w Burkina Faso. Są wybudowane dwie studnie, a teraz zbieramy na trzecią. Mamy już 32 tys. zł, więc jesteśmy bardzo blisko, żeby to domknąć. W miesiącach wiosennych zbudujemy trzecią studnię w Burkina Faso – wyjaśnia ks. dr Andrzej Łuszcz.

W pomoc na rzecz misji włączają się także inni.

– Parafia Brata Alberta w Zamościu również pomaga naszej diecezji. Muszę tu wspomnieć parafię w Tarnogrodzie i parafię św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim. Działamy, bo trzeba działać – dodaje proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl