1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość

Od 1 stycznia podatnicy składający deklaracje podatkowe PIT będą mogli przeznaczyć 1% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Wśród podmiotów uprawnionych do pozyskania takich środków finansowych już od kilku lat jest Fundacja Nasza Przyszłość.

Dzięki nim Fundacja w jeszcze większym zakresie może wspierać wiele inicjatyw, m.in. w zakresie patriotycznego wychowywania dzieci i młodzieży.

Jak przekazać środki będąc emerytem lub rencistą, mówiła na antenie Radia Maryja Lidia Kochanowicz–Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

– W sobotnio-niedzielnym wydaniu „Naszego Dziennika”, już w tym tygodniu, będzie dodatek, druk PIT-OP, który jest przeznaczony dla emerytów i rencistów. Ten PIT-OP możemy sobie w domu wypełnić, bardzo prosto. Również w „Naszym Dzienniku” będzie instrukcja jak się ten PIT wypełnia. On jest przeznaczony tylko dla emerytów i rencistów. Do jego wypełnienia potrzebujemy kilka danych: pesel, trzeba wpisać adres urzędu skarbowego, i należy tylko i wyłącznie wpisać swoje imię i nazwisko, i złożyć podpis. To wszystko, co trzeba mieć. Nie musimy już w tym roku czekać na dokumenty podatkowe z ZUS-u bądź KRUS-u – tłumaczyła Lidia Kochanowicz-Mańk.

Pieniądze z 1% Fundacja Nasza Przyszłość przeznacza m.in. na edukację. Wsparcie otrzymują studenci WSKSiM w Toruniu, realizowane są także m.in. wyjazdowe warsztaty medialne. Dzięki środkom z 1 proc. powstał też film „Zerwany kłos”, który miał premierę w lutym bieżącego roku.

RIRM

drukuj