fot. fnp.pl

Do końca maja będzie można przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego

Do końca maja będzie można wesprzeć Organizacje Pożytku Publicznego przekazując swój 1% podatku dochodowego. Wśród nich jest Fundacja Nasza Przyszłość, która od lat kształtuje charaktery dzieci i młodzieży. Obecnie Ministerstwo Finansów pracuje na regulacjami, które pozwolą na wydłużenie czasu, w którym można przekazać swój 1%.

Zgodnie z obowiązującym prawem taka możliwość istnieje do końca kwietnia – wyjaśnia rzecznik prasowy resortu finansów Paweł Jurek

Na tę chwilę, w prawie funkcjonuje to w ten sposób, że tylko i wyłącznie deklaracja złożona do 30 kwietnia umożliwia nam przekazanie 1% podatku. Natomiast oczywiście zgodnie z tym, że będzie trochę więcej czasu na złożenie PIT-u w tym roku, czyli do końca maja, będzie też możliwość, aby te deklaracje złożone w maju mogły zawierać informację o przekazaniu 1%  na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Oczywiście także z majowych deklaracji ten 1% do wskazanej organizacji będzie trafiał – wskazuje rzecznik prasowy resortu finansów.

Dotychczas podatnicy złożyli już ponad 3,5 miliona e – PIT-ów. Rozliczyć się z fiskusem możemy w szybki sposób poprzez portal podatki.gov.pl. Z powodu pandemii koronawirusa termin składania deklaracji podatkowych został przedłużony do końca maja.

 

RIRM

drukuj