Polacy z 1% podatku często wspierają organizacje o profilu ideologicznym. Na pierwszym miejscu znajduje się jednak pomoc chorym i niepełnosprawnym

Z roku na rok coraz więcej Polaków wspiera swoim 1% podatku organizacje o profilu ideologicznym. Większe kwoty z tego tytułu – jak napisał dziś jeden z dzienników – odnotowują m.in. fundacje i stowarzyszenia LGBT. Liderami w statystykach pozostają organizacje zajmujące się pomocą chorym i niepełnosprawnym.

Niepokoi fakt, że np. [Kampania Przeciw Homofobii] w ciągu trzech lat podwoiła swoje wpływy z 1%. W minionym roku z pieniędzy podatników trafiło do niej aż ponad pół miliona złotych. Skokowe wzrosty odnotowały też inne organizacje promujące dewiacyjne i demoralizujące młodzież zachowania oraz wzorce.

To jest dowód na to, że propaganda różnych lewicowych ideologii staje się coraz bardziej skuteczna i zmienia mentalność społeczeństwa – ocenił prof. Piotr Jaroszyński, filozof oraz wykładowca akademicki.

– Poprzez analizę wysokości wpływów możemy zorientować się, że niezależnie od tego, kto rządzi, trwa kampania ideologii lewicowych zarówno, jeśli chodzi o jednostki edukacyjne, takie jak szkoły, jak również tzw. kultura, czyli to, co mieści się w zakresie szeroko pojętej sztuki. Widać uruchomiony proces wpływania na świadomość społeczeństwa za pośrednictwem różnych metod, środków i instytucji, który jest wzmacniany dzięki temu, że dostaje dofinansowanie w oddolnej mierze, bo to nie są finansowania ze strony instytucji państwowych, tylko prywatnych. To jest coraz bardziej skuteczne – zauważył prof. Piotr Jaroszyński.   

Dlatego tak ważne jest kształtowanie patriotycznych postaw wśród polskiej młodzieży i wychowywanie w duchu chrześcijańskich, ponadczasowych wartości. Takie działania prowadzi [Fundacja Nasza Przyszłość]

Ze środków z 1% podatku organizowane są m.in. warsztaty dziennikarskie, produkowane wartościowe filmy i koncerty oraz współfinansowane są badania naukowe [Instytutu Pamięć i Tożsamość].

Informacje, w jaki sposób można przekazać 1 procent podatku na Fundację Nasza Przyszłość, znajdują się na stronie portalu Radia Maryja [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl