fot. twitter.com

Bydgoszcz: CBŚP zlikwidowało laboratorium produkujące olej konopny

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Bydgoszczy zlikwidowali drugie w Polsce laboratorium, w którym produkowany był olej konopny. Dodatkowo przejęto 5 kg amfetaminy. W akcjach związanych z przestępczością narkotykową zatrzymano 4 osoby.

„Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową od początku roku przeprowadzili działania, w wyniku których odkryli i zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano olej konopny zawierający nielegalne substancje odurzające, a także przejęli m.in. 5 kg amfetaminy” – poinformowała Kamila Ogonowska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Produkcja oleju konopnego odbywała się w powiecie tureckim w Wielkopolsce. Tam funkcjonariusze odkryli profesjonalną i kompletną linię produkcyjną.

„Ponadto funkcjonariusze znaleźli półprodukty i substancje chemiczne. Według śledczych nielegalny proceder mógł działać od połowy zeszłego roku i polegał na wytwarzaniu oleju konopnego, który miał być wprowadzany na rynek jako legalna substancja, tak zwana +medyczna marihuana+. W rzeczywistości wytwarzano produkt zawierający w swoim składzie kanabinole CBD, delta-9 THC, gdzie zawartość delta-9 THC oraz kwasu karboksylowego była powyżej dopuszczalnej prawem granicy 0,2 procent” – dodała Kamila Ogonowska.

W tej sprawie zatrzymano trzy osoby. 50-letnia kobieta oraz jej 37-letni partner są podejrzani o produkcję nielegalnej substancji, a 30-letni mężczyzna zdaniem śledczych miał być organizatorem tego procederu. Zabezpieczono 10 kg suszu roślinnego, pył konopny, nasiona konopi, jak również gotowy olej konopny.

„Zabezpieczony materiał dowodowy jest aktualnie szczegółowo analizowany, a znalezione substancje są badane przez biegłego sądowego. Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Turku, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania i nabywania przyrządów do ich produkcji. Sąd Rejonowy w Turku wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy” – poinformowała Kamila Ogonowska.

Bydgoskie CBŚP w ostatnim czasie zatrzymało także 30-latka, na którego posesji zabezpieczono 5 kg amfetaminy oraz kokainę i marihuanę. Usłyszał on zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a także wprowadzania ich do obrotu. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl