„Nie” dla zmiany nazwy Mostu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Mieszkańcy Bydgoszczy mówią stanowcze „Nie” dla zmiany nazwy Mostu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Most Uniwersytecki. Takiej zmiany domaga się bydgoska Platforma Obywatelska wspierana przez SLD, która wystosowała projekt uchwały w tej sprawie.

Jeszcze w 2010 roku, tuż po katastrofie smoleńskiej, Rada Miasta Bydgoszczy postanowiła nazwać nowo budowany most przez Brdę imieniem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uchwała zakładała także upamiętnienie wszystkich pozostałych ofiar tragedii rządowego samolotu. Teraz zmiany nazwy na most uniwersytecki chce lokalna Platforma Obywatelska wspierana przez Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Co więcej, pod inicjatywą zmiany nazwy mostu podpisali się ci sami radni, którzy wcześniej głosowali za nadaniem imienia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 26 radnych opowiedziało się wówczas za przyjęciem projektu uchwały przy braku głosów przeciwnych i jednym wstrzymującym się.

Poseł PiS Bartosz Kownacki zaznaczył, że tego typu działania ukazują stosunek Platformy Obywatelskiej do wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

– To pokazuje, że są w nienawiści i pogardzie dla tych, którzy zginęli w katastrofie 10 kwietnia 2010 roku. Platforma Obywatelska jest w stanie posunąć się do tak  niebywale ohydnego czynu, a przecież to również radni PO wtedy głosowali za tą uchwałą, a dzisiaj zmieniają zdanie. Może im się nie podobać Prawo i Sprawiedliwość, mogą im się nie podobać pytania zadawane przez PiS i żądanie pociągnięcia do odpowiedzialności Donalda Tuska, ale czemu winna jest polska historia, czemu winien jest Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska – tego nie rozumiem – powiedział pos. Bartosz Kownacki.

Postawy Platformy Obywatelskiej nie rozumie także znaczna część mieszkańców Bydgoszczy. Z tego powodu jutro przed miejskim ratuszem odbędzie się manifestacja pod hasłem „”Stop degradacji miasta, stop podwyżkom w Bydgoszczy, stop zmianie nazwy mostu””.

– Mieszkańcy Bydgoszczy będą protestowali i będą mówili stanowcze ”NIE”, bo bardzo źle, że akurat z tego miasta, tak pięknego miasta, które tyle wycierpiało, żeby teraz poszedł w Polskę sygnał nienawiści. Każdy, kto nie chce w takiej Polsce żyć, ma obowiązek tam na Starym Rynku w Bydgoszczy być ja o to bardzo apeluję. Proszę wszystkich, aby przyszli, żeby wyrazili swoją obecnością swój sprzeciw wobec działaniom Platformy Obywatelskiej – stwierdził Bartosz Kownacki.

Początek manifestacji jutro o godzinie 18:00 na Starym Rynku w Bydgoszczy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl