Zapracować na stwierdzenie: „moje radio”

Już w najbliższą sobotę będziemy obchodzić 22. rocznicę powstania Radia Maryja. Na wspólne  świętowanie do Torunia przyjadą Polacy z różnych stron kraju i świata.

Główne uroczystości odbędą się w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Całość rozpocznie się od wspólnej modlitwy różańcowej, następnie o godzinie 13:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Tradycyjnie o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, tuż po niej występ zespołu „Lumen” i młodzieży uczestniczącej w warsztatach muzycznych w WSKSiM pod kierunkiem Zbigniewa Małkowicza, a o godzinie 16:30 sprawowana będzie uroczysta Msza św.. Będzie jej przewodniczył ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej. Homilię wygłosi ks. bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, mówi że był świadkiem narodzin Radia Maryja. Przyznaje, że z perspektywy 22 lat widać, że rozgłośnia ma wielkie zasługi dla Kościoła w Polsce, dla polskiej emigracji, dla osób chorych i wszystkich oddalonych od Kościoła.

– Najważniejsze jest to, że ludzie wierzący mają przekaz katechetyczny, religijny i uroczystościowy. Moglibyśmy wymienić tutaj całą litanię. Pragnę zabrać głos także w imieniu naszej starej emigracji, mieszkającej gdzieś na Florydzie, w Kalifornii, Kanadzie, Chicago, ale i tej młodszej, szczególnie w imieniu tego 2,5 miliona rodaków, którzy są na Wyspach Brytyjskich, w krajach skandynawskich, gdzie Katolicy traktowani są jak sekta. Dzięki Radiu Maryja ci ludzie mają poczucie wspólnoty. Mieć poczucie wspólnoty w miejscach oddalenia to jest wielka sprawa i ta ludzka, i narodowa, i wspólnotowa – mówił ks. abp Głódź.

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź zwrócił uwagę na wyjątkowość Radia Maryja.

– Mówią, że to jest nasze, to jest moje Radio Maryja. Żeby dojść do tego stwierdzenia trzeba na to zapracować, to się nie dzieje ot tak. Powstają różne radiostacje, rozgłośnie radiowe i gasną, albo są tylko komercją, reklamą, bądź karmiące nowinkami świerzbiącymi uszy, ale nie ma w nich głębi. Zapracować na to, by ponad 5 mln ludzi powiedziało, że to jest moje radio – to jest wielka rzecz i za to dziękujemy dziś – podkreślił arcybiskup.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl