Ks. abp Głódź oczekuje stanowiska KRRiT

Delegat KEP ds. TV Trwam oczekuje, że KRRiT przedstawi jasne stanowisko ws. TV Trwam i nowego konkursu na cztery ostatnie miejsca na MUX-1.

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź stwierdził w rozmowie przeprowadzonej dla Radia Maryja, że powinno dojść w tej sprawie do spotkania przedstawicieli Krajowej Rady z przedstawicielami komisji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu. Metropolita Gdański przypomina, że ws. TV Trwam już czterokrotnie wypowiedziała się KEP.

– Jeżeli teraz są nowe przymiarki, to niech KRRiT sprecyzuje jasno stanowisko i omówi je z Komisji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu i działa z ramienia KEP. Stanowisko KEP w tej sprawie jest dobrze znane – powiedział ks. abp Sławoj Leszek Głódź

Ogłoszony przez KRRiT nowy konkurs na cztery ostatnie miejsca na MUX-1, w tym dla kanału społeczno-religijnego wzbudza wiele niepokoju. Szczególnie wypowiedź przewodniczącego KRRiT o tym, że programy na tym kanale „mają propagować tolerancję i treści ekumeniczne oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego.

Niepokój pogłębiają też nieoficjalne informacje o tworzeniu nowej stacji telewizyjnej, która byłaby konkurentem dla TV Trwam i miałaby wygrać starcie o miejsce na MUX-1.

Przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu ks. abp Wacław Depo powiedział, że przyszedł już czas, aby skończyć z ignorowaniem chrześcijańskich sumień i stawianiem zaporowych granic dla przekazu ewangelii. Zaznaczył, że jako katolicy mamy prawo do istnienia w przestrzeni publicznej, oraz do równego dostępu do wolnego przekazu prawdy chrześcijańskiej.

Przypominamy, że trwa akcja zbierania podpisów pod protestem przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do dzisiaj podliczono 2 mln 415 tys. 273 kopie podpisów.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl