Ks. abp Depo: Czas skończyć z ignorowaniem chrześcijan

Zablokowanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie metodą finansową czy ideologiczną jest przeciwko demokracji; to jest wyraźne ignorowanie woli społeczeństwa katolickiego – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu i metropolita częstochowski odniósł się do ogłoszonego przez KRRiT nowego konkursu na cztery ostatnie miejsca na MUX-1, w tym dla kanału społeczno-religijnego. KRRiT chce, by kanał ten propagował tolerancję, treści ekumeniczne oraz działania na rzecz dialogu międzyreligijnego.

Ks. abp Wacław Depo zauważa, że dyskwalifikowanie TV Trwam, traktujące ją jako nadawcę prywatnego okazuje się bardzo niebezpieczne. TV Trwam jest przecież nadawcą kościelnym – zaznacza ks. arcybiskup.

Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu przypomniał przy tym, że jako katolicy mamy prawo nie tylko do istnienia w przestrzeni publicznej, ale również do równego dostępu do wolnego przekazu prawdy chrześcijańskiej i społecznej o nas samych w mediach.

Zablokowanie miejsca na cyfrowym multipleksie zwłaszcza metodą finansową czy bardziej jeszcze ideologiczną jest przeciwko demokracji. To jest wyraźne ignorowanie pragnień i woli społeczeństwa katolickiego. Wyraźnym znakiem jedności dotyczącym starań o dostęp do TV Trwam, do multipleksu jest ponad 2,5 mln złożonych podpisów czy ponad 140 manifestacji na ulicach polskich miast. To jest głośny sygnał, że czas wreszcie skończyć z deptaniem i ignorowaniem chrześcijańskich sumień i stawianiem granic zaporowych dla przekazu Ewangelii i misji Kościoła –   powiedział ks. abp. Wacław Depo.

Ks. abp  wskazał również na rolę sumienia – głosu Boga, wołającego o prawdę, o granicę między dobrem i złem. Odwołał się przy tym do poczucia odpowiedzialności w sumieniu ludzi dobrej woli, w tym członków KRRiT. Ufamy, że będziemy mieli prawo do obecności i przekazu dla każdego, kto będzie na przekaz gotowy – wyraził nadzieję Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl