fot. pixabay.com

Bydgoszcz: policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i przejęli 5 kg marihuany

Policjanci w jednym z domów w Bydgoszczy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i przejęli 5 kg marihuany, której czarnorynkowa cena wynosi około 250 tys. zł – poinformowała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji, mł. insp. Monika Chlebicz.

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy i Komisariatu Bydgoszcz–Śródmieście. Po wejściu do domu 33-letniego mężczyzny na osiedlu Jachcice znaleźli w kuchni na stole worek z suszem marihuany, a w innym pomieszczeniu namiot wyposażony w oświetlenie, wentylację, a także nawozy do uprawy roślin, w tym przypadku konopi indyjskich.

W trakcie przeszukania z udziałem przewodnika z psem do wyszukiwania narkotyków zabezpieczono susz marihuany i sprzęt służący do uprawy. Policjanci przeprowadzili badanie narkotesterem, który jednoznacznie wskazał, że zabezpieczony susz to marihuana.

Do policyjnego laboratorium trafiło 5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 250 tys. złotych. Według szacunków policjantów z zabezpieczonej marihuany można było sporządzić i wprowadzić do obrotu około 5 tys. tzw. działek narkotyków.

Zatrzymany 33-latek trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz kradzieży prądu, gdyż – jak ustalono – podłączył dodatkowy przewód, którym zasilał instalację służącą do uprawy marihuany, z pominięciem licznika prądu w mieszkaniu. Sąd, na wniosek prokuratora, aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Prowadzący sprawę policjanci z Komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście ustalają kto mógł współpracować z 33-latkiem.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl