Szef Zarządu Głównego NSZZ Policjantów: Jest porozumienie z MSWiA; to milowy krok

Porozumienie, jakie podpisaliśmy z MSWiA, jest najlepszym, jakie udało się wynegocjować; to milowy krok – powiedział w czwartek przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski po zakończeniu rozmów z resortem spraw wewnętrznych i administracji.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji od godz. 11.00 w czwartek trwały rozmowy ministra Joachima Brudzińskiego ze związkowcami służb mundurowych. Po godz. 22.00 szef MSWiA Joachim Brudziński i Rafał Jankowski ogłosili, że udało się osiągnąć porozumienie.

„Dzisiaj przekraczając próg w MSWiA, nie miałem zbyt dużej nadziei, że o godz. bez mała 22.00 będę trzymał w ręku porozumienie” – podkreślił Rafał Jankowski.

Zdaniem szefa NSZZ Policjantów, podpisane w czwartek porozumienie jest „najlepszym porozumieniem, jakie udało się wynegocjować”.

Jak zaznaczył, nie jest ono doskonałe i chciałby, aby było lepsze.

„Niemniej jednak uważam, że jest to milowy krok w stosunkach strony społecznej z panem ministrem” – dodał Jankowski.

„Wydaje mi się, że dzisiaj zaczęliśmy ten prawdziwy i rzeczywisty dialog. Nie przypominam sobie momentu, żeby strona społeczna podpisała tak dobre dla tysięcy polskich funkcjonariuszy porozumienie” – podkreślił.

„To już nie jest nawet krok w dobrą stronę – my razem teraz zmierzamy ku temu, żeby poprawić jakość służby, pensje polskich funkcjonariuszy” – dodał.

Wyraził też nadzieję, że z porozumieniem zapoznają się „w kilka chwil” funkcjonariusze podległych ministrowi służb i będą też z tego usatysfakcjonowani.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl