fot. tvp.info

E. Witek podziękowała za współpracę funkcjonariuszom i pracownikom służb podległych MSWiA

Była szefowa resortu spraw wewnętrznych Elżbieta Witek podziękowała w sobotę za współpracę wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym służb oraz instytucji MSWiA. Swoim byłym współpracownikom życzyła także dalszego rzetelnego wykonywania zadań.

Sejm w piątek wybrał byłą szefową MSWiA Elżbietę Witek na stanowisko marszałka Izby, jej kandydaturę zgłosił klub PiS. Witek zastąpiła Marka Kuchcińskiego, który – w związku z informacjami o jego lotach służbowych – podał się do dymisji.

W sobotę Witek podziękowała za współpracę funkcjonariuszom i pracownikom służb podległych resortowi.

„Kończąc pełnienie funkcji Ministra, przekazuję wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym służb oraz instytucji MSWiA – szczególne podziękowania za wspaniałą, pełną zrozumienia współpracę. Życzę Wam dalszego rzetelnego wykonywania zadań, tak potrzebnych nam społeczeństwu” – napisała Elżbieta Witek na Twitterze.

W piątek prezydent Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, odwołał Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów i z urzędu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jej miejsce na fotelu szefa MSWiA ma z kolei zająć koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.

W głosowaniu podczas wyboru nowego marszałka wzięło w piątek udział 419 posłów, większość bezwzględna wynosiła 210 głosów. Za kandydaturą Witek było 245 posłów. Kandydaturę obecnej wicemarszałek Izby Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO-KO) poparło 135 posłów, a wiceszefowej PSL Urszuli Pasławskiej – 29 posłów.

Witek w Sejmie, po wyborze na marszałka Sejmu zadeklarowała: „Jestem jedną z was, jedną z 460 posłów na tej sali wybraną w demokratycznych wyborach i każdego państwa mandat szanuje”.

„W tej Izbie możemy się oczywiście spierać, bo różnimy się światopoglądowo, mamy różne programy, ale proszę państwa spierajmy się na racje, nie używajmy inwektyw, nie obrażajmy ludzi. Możemy krytykować zachowanie, ale nigdy człowieka” – powiedziała Elżbieta Witek.

PAP/RIRM

drukuj