PAP/Marek Zakrzewski

Min. J. Brudziński: Nadrabiamy zaległości w finansowaniu służb mundurowych

Dzięki programowi modernizacji służb mundurowych nadrabiamy zaległości z ostatnich kilku, a może kilkudziesięciu lat – oświadczył dzisiaj w Pile minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Szef MSWiA bierze udział w Pile w odprawie z komendantami policji i Państwowej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego.

„Wcześniej brakowało środków na modernizację i sprzęt oraz godziwe wynagrodzenie dla funkcjonariuszy. Próbujemy te zaniechania nadrabiać z pomocą waszych przełożonych. Niwelujemy kilkuletnie, a może kilkudziesięcioletnie zaniedbania nas polityków” – mówił Joachim Brudziński.

„Bo nie było winą waszych przełożonych, funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży granicznej, że służby te były przez wiele lat niedofinansowane, że brakowało środków na modernizację komend, że brakowało środków na sprzęt, że brakowało środków na godziwe wynagrodzenia” – dodał.

Szef MSWiA przypomniał, że w ramach programu modernizacji do roku 2020 do wszystkich służb mundurowych podległych resortowi spraw wewnętrznych popłynie ponad 9 mld zł, m.in. na uposażenia, zakup sprzętu i remont bądź budowę obiektów.

Joachim Brudziński podkreślił, że poziom zaufania obywateli do służb jest „imponujący”.

„Tak samo jak wysoki jest poziom poczucia bezpieczeństwa obywateli w naszym kraju, sięgający już bez mała 90 proc.” – dodał.

Jak mówił, nie bierze się to znikąd.

„On jest owocem waszej żmudnej i bardzo ciężkiej pracy” – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj