PAP/Tomasz Gzell

E. Witek do dzieci: Demokracja to coś, co trzeba pielęgnować

Demokracja to coś, co trzeba pielęgnować – mówiła w czwartek Marszałek Sejmu Elżbieta Witek do uczestników 29. sesji obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży. Spotkanie nawiązywało do 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

W tegorocznych obradach uczestniczyli m.in. wiceminister edukacji i nauki, Włodzimierz Bernacki i zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Karol Polejowski. Głównym tematem sesji była 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, na sali plenarnej zwróciła uwagę na aktualność tego zagadnienia.

– Po 80 latach wspominacie ten okres i jestem wam za to bardzo wdzięczna. Wiem, że dla młodych ludzi być może tematy aktualne byłyby ciekawsze, ale pamiętajmy o jednym – jeśli nie będzie pokoju, to nie będzie też przyszłości, w której będziecie mogli realizować swoje marzenia, więc to jest temat, który naprawdę jest ważny i mimo, że dotyka wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat, jest nadal aktualny – podkreśliła polityk.

Dodała, że demokracja jest kluczem do pokoju.

Elżbieta Witek spotkała się też z dziećmi i młodzieżą w Rzeszowie. Zaapelowała do nich o rozsądek podczas korzystania z internetu. Z kolei ich rodziców zachęcała do poparcia obywatelskiego projektu ustawy „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców.”

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl