fot. PAP/Marcin Obara

Przewodniczący Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji z wizytą w Polsce

Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, spotkała się dziś w Warszawie z przewodniczącym Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji. Mustafa Sentopa rozpoczął dziś dwudniową wizytę w naszym kraju.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1465994623344648196

Marszałek Sejmu wyraziła zadowalanie z rozwoju relacji między parlamentami Polski i Turcji. Stanowi to odzwierciedlenie relacji łączących nasze państwa – zaznaczyła.

Dzisiejsze spotkanie – jak przekazała Elżbieta Witek – dotyczyło dalszego rozszerzania i wzmacniania współpracy.

– Współpracują nie tylko grupy przyjaźni istniejące zarówno w Sejmie, jak i Wielkim Zgromadzeniu Narodowym Turcji, ale także komisje branżowe. Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o perspektywach dalszego rozszerzania i wzmacniania współpracy. Jedną z inicjatyw jest wzmocnienie współpracy w ramach trilogu Polska-Turcja-Rumunia o jego wymiar parlamentarny w 10. rocznicę jego podjęcia. Tworzy on unikalną platformę i daje nam możliwość ściślejszej współpracy w kwestiach o żywotnym znaczeniu dla nas i całego regionu, zwłaszcza w odniesieniu do bezpieczeństwa narodowego i współpracy transatlantyckiej – powiedziała Elżbieta Witek.

Podczas spotkania poruszono też kwestię bezpieczeństwa. Turcja jest strategicznym partnerem Polski w kontekście NATO.

Po południu zaplanowano spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Przewodniczącym Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl