fot. PAP/Albert Zawada

Re_Open UK – wsparcie dla polskich firm poszkodowanych po brexicie

Firmy, które ucierpiały na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mogą ubiegać się o finansowe wsparcie – poinformował minister funduszy i polityki regionalnej, Grzegorz Puda. Nabór wniosków ruszy na początku przyszłego tygodnia.

5 czerwca rusza ostatni nabór wniosków w ramach Programu Re_Open UK. O środki mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku brexitu. Prognozowana kwota wsparcia to ok. 30 mln euro.

– Środki finansowe, o których dzisiaj mówimy, są i będą przekazywane w trybie konkursowym, w związku z czym trzeba złożyć wniosek – powiedział Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

W ramach Programu złożono już 580 wniosków na kwotę dofinansowania ok. 86 mln euro.

– Osobiście bardzo serdecznie chciałbym zachęcić wszystkich przedsiębiorców, którzy jeszcze z tej okazji nie skorzystali, do tego, aby wykorzystać przygotowane środki finansowe – zaznaczył minister.

Nabory programu Re_Open UK skierowane są do firm zarejestrowanych i prowadzących działalność na terenie Polski, w szczególności do małych i średnich przedsiębiorstw. Wsparcie ze środków pobrexitowej rezerwy obejmuje wydatki poniesione i pokryte w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2023 roku.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl