fot. https://twitter.com/AndrGrzegrzolka

Ostatnie dni na zgłaszanie prac do konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940″

Do najbliższego piątku uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci mogą zgłaszać prace do czwartej edycji konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940″. Jest to inicjatywa marszałek Sejmu, Elżbiety Witek. Konkurs podzielony jest na cztery kategorie. Pierwsze trzy to praca plastyczna, literacka oraz tekst piosenki.

Czwarta kategoria konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940″ jest skierowana do studentów i polega na przygotowaniu scenariusza lekcji dotyczącej Katynia.

W skład komitetu honorowego konkursu wchodzi m.in. prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Dr Karol Nawrocki wskazał, że celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie zbrodni katyńskiej i rozbudzenie ciekawości młodych ludzi na temat najnowszej historii.

– Konkurs przekłada wiedzę historyczną na prace plastyczne czy muzyczne. Jest też przewidziane napisanie scenariusza lekcji dla studentów. Ta forma nauczania historycznego odpowiedniego dla konkretnych pokoleń cieszy się wielkim zainteresowaniem i sprawia, że prawda o zbrodni katyńskiej jest wciąż żywa. Ona jest tak bardzo aktualna w kontekście niezmieniającej się formy działania Federacji Rosyjskiej czy imperium sowieckiego – mówił dr Karol Nawrocki.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej – www.konkurskatynski.pl.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 kwietnia bieżącego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl