fot. https://twitter.com/Lubuska_Policja

Walka z piratami drogowymi

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce, by kierowcy dostawali więcej punktów karnych m.in za przekroczenie prędkości czy jazdę po alkoholu. Jest już projekt rozporządzenia w tej sprawie.

Mimo zaostrzenia taryfikatora liczba wypadków na drodze pozostawia wiele do życzenia. Właśnie dlatego w resorcie spraw wewnętrznych i administracji powstał projekt rozporządzenia w sprawie kar za naruszanie przepisów ruchu drogowego. Ministerstwo chce, by kierowcy dostawali więcej punktów karnych. Zgodnie z projektem za przekroczenie dozwolonej prędkości od 31 do 40 km/h kierowca dostałby 9 punktów karnych. Punkty naliczane mają być również za najmniejsze przekroczenie dozwolonej prędkości – także tej poniżej 10 km/h.

15 punktów karnych to kara przewidziana za: ominięcie zapór kolejowych, jazdę pod prąd po autostradzie, nieudzielenie pomocy ofierze wypadku, niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, a także sygnałów i poleceń osoby uprawnionej do kierowania ruchem.

Taka sama kara, czyli 15 punktów, przewidziana jest również za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu lub pieszemu, które na to przejście wchodzi. Zgodnie z projektem więcej punktów karnych będzie można otrzymać także za  jazdę na podwójnym gazie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl