fot. flickr.com

Sierpc: mężczyzna uszkodził radiowóz, bo chciał być aresztowany

Mieszkaniec Sierpca uszkodził policyjny radiowóz w odwecie za to, że policjanci nie chcieli go aresztować bez podstawy prawnej. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia – poinformowała we wtorek Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Z informacji przekazanej PAP przez oficer prasową sierpeckiej policji st. sierż. Aleksandrę Szarwińską wynika, że w miejscowej komendzie stawił się 27-letni mężczyzna i spytał, co musiałby zrobić, żeby policjanci go aresztowali. Tłumaczył, że chciałby trafić do aresztu, „żeby odpocząć”. Funkcjonariusze wyjaśnili mu, że nie mogą nikogo zatrzymać bez odpowiedniej podstawy prawnej. Mężczyzna opuścił budynek komendy i w odwecie za niesatysfakcjonującą go odpowiedź kopnął w lusterko radiowozu. Po chwili został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jak podaje policja, mężczyzna nie stawiał oporu.

„Prawdopodobnie to stan trzeźwości tego pana wpłynął na jego chęć bycia zatrzymanym. W jego organizmie znajdował się prawie promil alkoholu” – powiedziała PAP st. sierż. Aleksandra Szarwińska.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl