MSWiA rozmawiało z przedstawicielami służb mundurowych nt. wzrostu pensji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji liczy na porozumienie ze związkowcami służb mundurowych. Funkcjonariusze domagają się m.in. wzrostu wynagrodzeń.

Wczoraj strony zasiadły do wspólnych rozmów. Resort przedstawił swoją propozycje rozwiązania sporu. Związkowcy mają teraz przeanalizować projekt porozumienia.

Obie strony nie ujawniły szczegółów zaproponowanych rozwiązań. Jarosław Zieliński wiceszef MSWiA w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazał, że przedłożona oferta odpowiada na większość postulatów mundurowych.

Ta oferta naprawdę jest korzystna dla funkcjonariuszy, dlatego że dotyczy zarówno spraw płacowych, jak i choćby tego postulatu, który związany jest ze zwolnieniami lekarskimi, czy też inne sprawy, a mianowicie odpłatności za godziny ponadnormatywnej służby. Mamy nadzieję, że porozumienie będzie osiągnięte, bo związkowy jeszcze nie odpowiedzieli na nasze propozycje. To są propozycje przedstawione w pięciu ważnych punktach:  czterech nowych i jednym znanym, bo to dotyczy sposobu wdrożenia podwyżki – tej, która przewidziana jest w ustawie modernizacyjnej – podkreślił Jarosław Zieliński.

Protest policjantów trwa od 10 lipca. Kilka dni później dołączyły do niego funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej.

Związkowcy początkowo domagali się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji. Finalnie mundurowi wyrazili gotowość do ustępstw m.in. w zakresie systemu emerytalnego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl