Dolnośląskie: Policja rozbiła grupę przestępczą wyłudzającą VAT

Zorganizowaną grupę przestępczą dokonującą oszustw przy obrocie gospodarczym olejem rzepakowym oraz wyłudzeń podatku VAT rozbili funkcjonariusze dolnośląskiej policji. Do tej pory zatrzymanych zostało osiem osób.

Jak poinformował PAP Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji, grupa przestępcza działała we Wrocławiu i w innych miejscowości w Polsce.

Grupa zajmowała się wyłudzaniem podatku od towarów i usług poprzez wystawianie nierzetelnych faktur VAT mających potwierdzać obrót towarowy, który w rzeczywistości nie miał miejsca” – powiedział Krzysztof Zaporowski.

W poniedziałek policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch członków tej grupy. To, jak podkreślił Zaporowski, kolejni podejrzani w tej sprawie.

Do zatrzymań doszło na terenie województwa pomorskiego, małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego” – podał Krzysztof Zaporowski.

Łącznie w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu zarzuty postawiono ośmiu osobom. Policja poinformowała, że podejrzanymi w tym śledztwie są m.in. osoby zasiadające w zarządzie pięciu spółek, które uczestniczyły w łańcuchu oszustw podatkowych.

Straty na szkodę Skarbu Państwa są szacowane na kwotę nie mniejszą niż 8,6 mln zł” – podał Krzysztof Zaporowski.

Pięciu podejrzanych sąd aresztował na trzy miesiące. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl