fot. Twitter/Polska Policja

Zielona Góra: podejrzewany o oszustwo na policjanta w rękach policji

Policjanci zatrzymali 28-latka z woj. zachodniopomorskiego podejrzewanego o wyłudzenie kilkunastu tys. zł od 79-letniej zielonogórzanki metodą na policjanta. Mężczyzna wpadł, kiedy chciał wypłacić gotówkę – poinformowała w piątek rzecznik zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

„W ostatnim czasie w Zielonej Górze bardzo intensywnie działali oszuści, którzy wyłudzali lub próbowali wyłudzić od osób starszych pieniądze metodą na policjanta. Śledczy będą sprawdzać, czy zatrzymany mężczyzna nie ma związku z tymi oszustwami” – powiedziała Stanisławska.

79-latka zgłosiła się na policję w czwartek. O tym, że padła ofiarą oszustwa domyśliła się po rozmowie z rodziną. Wcześniej przelała jednak kilkanaście tysięcy złotych na konto wskazane przez nieznajomego mężczyznę, który, podając się za policjanta, nakłonił ją do tego telefonicznie.

Po przyjęciu zawiadomienia funkcjonariusze wraz z kobietą pojechali na pocztę, by zablokować wypłatę pieniędzy. Wtedy okazało się, że w niewielkiej miejscowości woj. zachodniopomorskiego ktoś właśnie próbuje podjąć gotówkę z tego konta. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał tam 28-latka.

„To mieszkaniec tej miejscowości, znany policji i notowany za inne przestępstwa. Policjanci zadziałali w ostatniej chwili. Dzięki ich zaangażowaniu pieniądze zostały odzyskane, a podejrzany wkrótce usłyszy zarzuty. Oszustwo jest zagrożone karą do ośmiu lat więzienia” – dodała Małgorzata Stanisławska.

Rzecznik zaapelowała o ostrożność.

„Policjanci nigdy nie żądają od nikogo wpłaty pieniędzy. To jest sposób działania oszustów!” – podkreśliła.

PAP/RIRM

drukuj