fot. KSP

KSP: Zabezpieczono podróbki markowych produktów warte ok. 7 mln złotych

Stołeczni policjanci zatrzymali siedem osób, które za pośrednictwem portali internetowych sprzedawały perfumy, odzież i galanterię z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych marek – powiedziała w środę Edyta Adamus z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. Wartość zabezpieczonego towaru wynosi prawie siedem milionów złotych.

Według informacji policji siedem osób w wieku od 17 do 43 lat za pośrednictwem portali społecznościowych miało sprzedawać produkty z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

„Ogłoszenia o sprzedaży towaru były zamieszczane na portalach pod fałszywymi danymi osobowymi” – podała Edyta Adamus.

Dodała, że grupa sprzedawała podrobione perfumy, odzież i galanterię niemalże wszystkich światowych marek.

Wskazała również, że według śledczych podrobiony towar trafiał do magazynów umieszczonych w Warszawie i Łazach, skąd paczki były wysyłane do odbiorców za pośrednictwem różnych firm kurierskich.

Jak przekazała Adamus, do zatrzymań doszło pod koniec ubiegłego tygodnia, gdy funkcjonariusze jednocześnie weszli do pięciu lokali i magazynów, m.in. w Magdalence, Warszawie i Łazach, gdzie mieszkała jedna z głównych organizatorek procederu. „Tam, w wynajętym budynku, który posłużył jako magazyn towar był przygotowywany do wysyłki” – dodała.

Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 tys. sztuk perfum oraz 1,5 tys. ubrań.

„Wszystkie podrobione towary bardzo dobrze imitowały oryginalne produkty” – wskazała Adamus.

Według śledczych czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 6 milionów 900 tys. złotych.

Cała siódemka została zatrzyma. Wśród nich był jeden obywatel Ukrainy. Sześciu podejrzanym przedstawiono zarzuty sprzedaży podrobionego towaru, z którego uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Może im grozić nawet do pięciu lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl