fot. Twitter/Polska Policja

Poznań: Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów marihuany

176 kilogramów marihuany zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W sprawie zatrzymanych zostało pięć osób; grozi im do 12 lat więzienia.

Jak poinformował podkom. Piotr Garstka z wielkopolskiej policji, akcja funkcjonariuszy miała miejsce 31 stycznia.

„Tego dnia w godzinach popołudniowych policjanci kryminalni przystąpili do zatrzymań w Mosinie. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, a w pojeździe którym się poruszali, funkcjonariusze zabezpieczyli 46 kilogramów marihuany. Policjanci natychmiast przeszukali także halę magazynową, z której wyjechali mężczyźni. W jej wnętrzu zabezpieczono kolejne 84 kilogramy zielonego narkotyku” – podkreślił Garstka.

Jak dodał, niemal w tym samym czasie policjanci realizowali także zatrzymania w podpoznańskim Luboniu; tam zatrzymano kolejne trzy osoby.

„Jeden z mężczyzn, który poruszał się samochodem miał przy sobie 21 kilogramów marihuany. Drugi z zatrzymanych przebywał w mieszkaniu w Luboniu i gdy zauważył policjantów, przez okno balkonowe wyrzucił paczkę, w której schował trzy kilogramy narkotyku. Podczas przeszukania samochodu kolejnego z zatrzymanych, policjanci odkryli 20 kilogramów marihuany” – tłumaczył Garstka.

Łącznie podczas realizacji policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków, a w sprawie zatrzymano pięciu mężczyzn; mieszkańców województwa wielkopolskiego i pomorskiego.

„W trakcie czynności, funkcjonariusze ściśle współpracowali z prokuratorami Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, którzy złożyli także wniosek o areszt dla wszystkich zatrzymanych. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie” – zaznaczył Garstka.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl