Nowy Komendant Główny Policji. Asp. Piotr Strojny: dobry wybór

Powołanie insp. Zbigniewa Maja na Komendanta Głównego Policji to bardzo dobra decyzja – ocenia aspirant Piotr Strojny, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Gdańsku.

Insp. Zbigniew Maj wczoraj został powołany na to stanowisko przez premier Beatę Szydło, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. [czytaj więcej]

Inspektor zastąpił odwołanego w czwartek gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego.

Asp. Piotr Strojny z Gdańska ocenia, że nowy komendant sprawdzi się na stanowisku.

– Jest on osobą życzliwą, otwartą na różnego rodzaju spostrzeżenia i na pewno komendant poradzi sobie z tymi nowymi wyzwaniami. Można powiedzieć, że jesteśmy dumni z tego, że akurat Komendantem Głównym Policji został zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku – osoba, która bardzo dobrze współpracowała ze związkami zawodowymi, jak również była otwarta na zwykłych policjantów. Uważam, że komendant jest dobrze przygotowany do pełnienia funkcji Komendanta Głównego. Pełnił on funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego ds. dochodzeniowych oraz kryminalnych, tak więc myślę, że doświadczenie nabyte wcześniej w pracy w Komendzie Głównej, będzie tutaj owocowało – mówi wiceszef Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Gdańsku.

Nowy komendant pracę w Policji rozpoczął w 1996 roku. Jest m.in. twórcą i członkiem Zespołu ds. Uprowadzeń oraz współtwórcą algorytmu działań Policji w sytuacjach kryzysowych. Był także koordynatorem i twórcą struktur Centralnego Biura Śledczego Policji. Dwukrotnie w karierze odznaczał go Prezydent Polski.

RIRM

drukuj