fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Świąteczna Zbiórka Żywności: zebrano ponad 800 ton produktów

Ponad 800 ton produktów spożywczych udało się zebrać w tegorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Polskie Banki Żywności. Akcję przeprowadziło ponad 52 tys. wolontariuszy.

Zbiórkę prowadzono w dniach od 4 do 6 grudnia w sklepach w całej Polsce. Umieszczono w nich specjalne kosze, do których można było wkładać produkty spożywcze. Zebrane w ten sposób produkty będą później rozdawane potrzebującym.

Agnieszka Bielska z Federacji Polskich Banków Żywności podkreśla, że dzięki ofiarności ludzi akcja zakończyła się dużym sukcesem.

– Udało nam się zebrać 815 ton żywności. To są pierwsze wyniki szacunkowe. Takie bardzo szczegółowe z rozliczeniem co do grama będziemy mieli w połowie stycznia, natomiast teraz wiem już, że będzie to ponad 815 ton. Wiemy na pewno, że dzięki tej żywności, którą zebraliśmy, będziemy mogli już pomóc 260 tys. osób w Polsce, które tej pomocy potrzebują. Także jest to bardzo dobry wynik – mówi Agnieszka Bielska.

Cały czas można wspomóc akcję kupując paczkę przez Internet lub wysyłając charytatywny sms. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.bankizywnosci.pl.

RIRM

drukuj