fot. PAP/EPA

W. Brytania: Izba Gmin po raz kolejny zagłosuje ws. umowy brexitowej

W brytyjskiej Izbie Gmin odbędzie się dziś kolejne głosowanie po odrzuceniu przez posłów, po raz drugi, rządowej umowy w sprawie brexitu.

Wczoraj przeciw przyjęciu projektu zagłosowało 391 deputowanych. ,,Za” było natomiast 242. Dziś Parlament w Londynie ma się wypowiedzieć, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z Unii Europejskiej bez umowy.

Jeśli brytyjscy parlamentarzyści odrzucą wniosek w tej sprawie, jutro będą obradować nad projektem zwrócenia się do Unii Europejskiej z wnioskiem o przedłużenie procesu wyjścia ze Wspólnoty i odłożenie brexitu.

W tym przypadku mowa jest o kilku terminach opóźnienia tzw. rozwodu  Wielkiej Brytanii z UE – mówi dr Marcin Kędzierski, ekspert ds. międzynarodowych.

– Podaje się kilka możliwych terminów przesunięcia daty brexitu. Mówi się o wyborach do Parlamentu Europejskiego, czyli przed 23 maja, a także możliwy jest termin końca 2019 roku. Każdy dzień przynosi nowe fakty, interpretacje. Po każdym głosowaniu w Izbie Gmin jesteśmy coraz mniej pewni tego, co stanie się w przyszłości – wskazuje Marcin Kedzierski.   

Sprawą wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zajmować będą się dziś także eurodeputowani. W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się głosowanie nad ograniczeniem negatywnych skutków brexitu bez umowy.

W celu zminimalizowania zakłóceń dla obywateli i przedsiębiorstw, europosłowie zagłosują ws. transportu lotniczego i drogowego, programu Erasmus, ubezpieczeń społecznych oraz rybołówstwa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl