Ogłoszenie naboru wniosków do programu „Niepodległa”

Dziś ma zostać ogłoszony nabór wniosków do programu „Niepodległa” na realizację projektów w 2018 roku.  W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rządzący chcą, aby w to świętowanie włączyło się jak najwięcej Polaków.

W ramach programu „Niepodległa”, który będzie realizowany aż do 2021 roku można pozyskać dofinasowanie na realizację rocznicowych wydarzeń [zobacz więcej].

Nabór wniosków będzie trwał cztery tygodnie – poinformował Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. Dodał, że można także wnioskować o pozyskanie logo „Niepodległa”.

Po tych czterech tygodniach zbierze się najpierw komisja formalna, która oceni projekty, a później komisja merytoryczna. Wymagany wkład własny do realizowanych projektów jest to 15 procent. Dofinansowane będą projekty do kwoty 150 tys. złotych. Nie tylko dofinansowujemy projekty na poziomie lokalnym, ale też przyznajemy możliwość korzystania z logo „Niepodległa”. Znak „Niepodległa” traktujemy jako dobro wspólne – akcentował dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

Rząd realizacje trzy programy, które mają na celu pomoc w godnym świętowaniu 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Pierwszy to „Niepodległa”. Drugi o nazwie Koalicja dla Niepodległej, który ma na celu dofinansowanie wydarzeń w wysokości do 20 tys. zł. Trzeci program jest realizowany wspólnie z wojewodami. W ubiegłym roku przedstawiciele rządu w terenie zrealizowali 22 projekty na kwotę jednego miliona złotych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl