Co dalej z solidarnością energetyczną UE?

Unijny komisarz ds. działań klimatycznych i energii spotka się w Warszawie z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim. Wizyta ma być poświęcona tematyce dotyczącej unii energetycznej, reformy unijnego systemu handlu pozwoleniami na emisje gazów cieplarnianych, a także działań po grudniowym, paryskim porozumieniu klimatycznym.

Innym z tematów rozmów może być kwestia rozbudowy gazociągu z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku – Nord Stream 2

Jak mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Maks Kraczkowski, Polska przeciwstawia się tej inwestycji. Liczy też, że do jej zablokowania może przyczynić się Komisja Europejska.

– Ta inwestycja wielu politykom polskim, ale myślę, że również europejskim, może kojarzyć się w bardzo negatywny sposób. Jednym z powodów jest klimat, w jakim jest przygotowywana i tworzona.  Drugi to brak koncepcji po stronie Unii Europejskiej, co do podejścia do sprawy Federacji Rosyjskiej i jej zakusów budowy monopoli, zarówno jeżeli chodzi o dostawę surowców, jak i dostęp do sieci przesyłowej w przyszłości – zaznacza poseł Maks Kraczkowski.

Wizyta unijnego komisarza ds. działań klimatycznych i energii, jest zaplanowana na dwa dni. Ma zakończyć się w czwartek.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl