W PE głosowanie nad raportem Lunacek

Parlament Europejski będzie dziś głosował nad rezolucją dotyczącą raportu Lunacek. Jego głównym postulatem jest przyznanie szerokich przywilejów dewiantom seksualnym. Obrońcy życia i rodziny apelują o odrzucenie rezolucji.

Teoretycznie projekt ten zakłada walkę z dyskryminacją ze względu na płeć, ale w praktyce prowadzi do zalegalizowania małżeństw osób tej samej płci, oraz homoadopcji. Rezolucja zobowiązuje też kraje UE do stworzenia instytucji administracyjnych, które miałyby stać na straży specjalnych praw przyznanych osobom LGBT.

O odrzucenie projektu apelowali do europosłów uczestnicy niedzielnych manifestacji w obronie dzieci, które odbyły się w Warszawie, Madrycie, Paryżu, Brukseli oraz w Rzymie. Podczas protestów w Europie zebrano 162 tys. podpisów pod petycją, która ma zachęcić europosłów do odrzucenia skandalicznej rezolucji.

Wcześniej z podobnym apelem zwróciła się Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Antoni Szymański, wiceprezes Federacji mówi, że projekt rezolucji jest niekorzystny z punktu widzenia dzieci i rodzin.

– Pozornie chodzi o to, żeby wprowadzić równość pomiędzy osobami tej samej płci; de facto – o uprzywilejowanie osób tej samej płci w zawodach: wychowawcy, nauczyciela, ale także o umożliwienie im zawieranie związków partnerskich oraz adoptowanie dzieci. To miałaby być propozycja dla wszystkich krajów UE. Mam nadzieję, że te propozycje zostaną odrzucone przede wszystkim dlatego, że każde dziecko ma podstawowe prawo do tego, aby być wychowywanym przez matkę i przez ojca. Więcej argumentów nie potrzeba żeby odrzucić ten szkodliwy projekt – mówił Antoni Szymański.

Europosłowie rozstrzygną o losie szkodliwej rezolucji jeszcze przed południem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl