fot. PAP Jacek Bednarczyk

P. Kukiz: Mam nadzieję, że „małżeństwo” z PSL będzie trwało

Wierzę w 10 proc. wynik wyborczy dla PSL-Koalicji Polskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych – powiedział w piątek Paweł Kukiz. Wyraził nadzieję, iż „małżeństwo” Kukiz’15 i PSL będzie trwało i doprowadzi do kluczowych dla obywateli Rzeczpospolitej zmian.

Na początku sierpnia liderzy PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Kukiz’15 Paweł Kukiz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Porozumienie to obejmuje trzy pakiety: obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny. Kandydaci Kukiz’15 wystartują z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

„Mam nadzieję, że 14 października będziemy języczkiem u wagi i wprowadzimy nasze postulaty” – powiedział Kukiz w Polsat News.

Jak dodał, chodzi m.in. o możliwość odwołania posła w trakcie trwania kadencji, zmianę ordynacji wyborczej, nadanie wszystkim obywatelom biernego prawa wyborczego czy dobrowolność opłat składek ZUS przez mikroprzedsiębiorców.

„Mam nadzieję, że to małżeństwo (PSL i Kukiz’15) będzie trwało i doprowadzi do kluczowych dla obywateli Rzeczpospolitej zmian” – podkreślił lider ruchu Kukiz’15.

Zapewnił, że jest „wewnętrznie przekonany” do konieczności i słuszności wprowadzenia tych postulatów. „Nie przyjechałem do Warszawy na wycieczkę, tylko przyjechałem usprawnić państwo dla wnuków i dzieci” – mówił polityk.

„Wierzę w 10 proc” dla PSL-KP w jesiennych wyborach. Wszystko zależy od rachunku. Może się okazać, że ani jedna, ani druga opcja nie będzie w stanie samodzielnie sprawować władzy” – dodał mówiąc o PiS i Koalicji Obywatelskiej.

Po raz kolejny zapewnił, że pomysł zawiązania koalicji z PSL nie powstał tuż przed startem kampanii wyborczej, ale rozmowy na ten temat trwały „kilkanaście miesięcy”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl