J. Kalinowski: listy zatwierdzone; Bury jedynką w Rzeszowie

Szef Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski powiedział w sobotę, że listy wyborcze zostały zatwierdzone przez ludowców w głosowaniu elektronicznym, a wyniki zostaną podane na konwencji PSL. Potwierdził, że szef klubu PSL Jan Bury będzie jedynką w Rzeszowie.

Start Burego budzi zainteresowanie po tym, jak do Sejmu trafił wniosek o uchylenie mu immunitetu. Katowicka Prokuratura Apelacyjna chce mu postawić zarzuty przekroczenia uprawnień – według prokuratury polityk PSL miał wpływać na decyzje o wyborze niektórych kandydatów na stanowiska w delegaturach NIK.

Według informacji ze źródeł w PSL ludowcy zdecydowali się na nietypową formę glosowania – z pomocą maili i sms-ów – bo nie byli pewni, czy na konwencji wyborczej będzie kworum konieczne do podjęcia decyzji o zatwierdzeniu list.

Decyzja o zatwierdzeniu list została podjęta w formie elektronicznej, a wyniki tego głosowania zostaną przedstawione dzisiaj w trakcie konwencji – powiedział Kalinowski.

Potwierdził też, że szef klubu PSL Jan Bury będzie startował z jedynki w Rzeszowie.

Konwencja PSL zacznie się po godz. 12.00.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl