fot. ks. Paweł Liszka

Z Maryją – Panią Różańcową w nowy rok szkolny. W Rzeszowie odbyło się regionalne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

W niedzielę 20 września 2020 roku w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie odbyło się, pierwsze po pandemii, Regionalne Spotkanie Kółek Różańcowych Dzieci.

Na spotkanie do Rzeszowa przybyli ksiądz biskup Antoni Długosz – wielki Przyjaciel Dzieci, Madzia Buczek – założycielka PKRD oraz ojciec Piotr Dettlaff CSsR – opiekun duchowy Wspólnoty. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa, który wygłosił do zgromadzonych dzieci homilie.

W bardzo prosty i obrazowy sposób Kaznodzieja zwracał uwagę najmłodszym na znaki obecności Pana Boga w codziennym życiu. Tymi znakami są: krzyż, medalik, różaniec, kościół, konfesjonał i Eucharystia.

Pod koniec Mszy świętej miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego odmówiono wspólnie dziesiątek różańca: tajemnice ustanowienia Eucharystii, który poprowadziła wraz z rozważaniem Magda Buczek.

Następnie ks. bp Antoni Długosz przechodząc przez Kościół z Najświętszym Sakramentem udzielił wszystkim zgromadzonym Bożego Błogosławieństwa.

Po Eucharystii głos zabrała Magda Buczek, która opowiedziała o mocy modlitwy różańcowej i zachęciła dzieci do praktykowania codziennie przynajmniej jednego dziesiątka różańca. Na zakończenie spotkania odbył się koncert w wykonaniu księdza biskupa Antoniego Długosza. Dzieci doskonale włączały się w śpiew, wielbiąc Pana Boga.

Było to bardzo piękne i pełne radości spotkanie, podczas którego prosiliśmy Pana Boga przez ręce Matki Bożej Różańcowej o silną wiarę i Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Spotkanie to było także przepięknym zwieńczeniem przeżywanego w Kościele w Polsce Tygodnia Wychowania.

Ks. Paweł Liszka/radiomaryja.pl/TV Trwam News

[GALERIA] Regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Rzeszowie – fot. ks. Paweł Liszka.

drukuj