fot. Andrzej Kulesza/Nasz Dziennik

Rzeszów: 12 jednostek OSP otrzymało wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości

12 jednostek OSP z Rzeszowa otrzymało z Funduszu Sprawiedliwości po 100 tys. zł na sprzęt. Symboliczne bony uroczyście przekazał w niedzielę wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

„Mam przyjemność przekazać z Funduszu Sprawiedliwości milion dwieście tysięcy złotych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Rzeszowa, po 100 tysięcy dla każdej jednostki” – powiedział w czasie uroczystości wiceminister.

„Mam nadzieję, że ten sprzęt będzie się przydawał w ćwiczeniach, a nie w boju” – dodał.

Bony na 100 tys. zł otrzymały jednostki OSP z takich dzielnic Rzeszowa jak: Zalesie, Matysówka, Przybyszówka, Budziwój, Bzianka, Słocina, Biała, Załęże, Wilkowyja, Drabinianka, Pogwizdów Nowy, Dębina.

Marcin Warchoł przypomniał, że w minionym roku, gdy na Podkarpaciu, w tym także w Rzeszowie, miała miejsce powódź, to strażacy OSP jako jedni z pierwszych ruszyli do pomocy.

„To właśnie wy stanęliście w obronie, dzień i noc sypiąc wały przeciwpowodziowe, pracując z narażeniem zdrowia i życia, poświęcając się w całości, po to, żeby chronić zdrowie i życie innych, zdrowie i życie rzeszowian” – powiedział wiceminister Marcin Warchoł, zwracając się do strażaków ochotników i podziękował im za ich ofiarność.

Zapewnił, że dokumenty w sprawie wypłaty środków z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP złoży w poniedziałek rano w ratuszu, aby można było zrealizować wypłaty. Ocenił, że w ciągu tygodnia od dopełnienia formalności przez urząd miasta jednostki OSP powinny otrzymać pieniądze.

„Ten skromny dar to jest prezent za wasze działania ale i pomoc w tym, abyście mogli w przyszłości równie skutecznie, jak do tej pory, nieść pomoc rzeszowianom, bronić bezpieczeństwa naszego miasta” – zaznaczył wiceminister.

W wydarzeniu uczestniczył były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który zrezygnował z urzędu 10 lutego br. po tym, gdy przeszedł COVID-19. Bezpośrednio po swojej rezygnacji zaproponował kandydaturę wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła na prezydenta miasta i konsekwentnie wspiera go w kampanii.

W niedzielę także zwrócił się do rzeszowian, aby w wyborach zagłosowali na Marcina Warchoła, bo – jak mówił – jest on zaangażowany w rozwój Rzeszowa, słowny i dotrzymuje obietnic. Przypomniał, że dzięki niemu m.in. udało się odzyskać dla Rzeszowa Zamek Lubomirskich (gdzie obecnie mieści się sąd) i rozpocząć budowę nowego gmachu sądu okręgowego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl