fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

J. Kaczyński podczas konwencji PiS w Poznaniu: Przynależność do UE jest wymogiem polskiego patriotyzmu

Przynależność do Unii Europejskiej jest wymogiem polskiego patriotyzmu, jest dla Polski korzystna – mamy wyższe bezpieczeństwo i lepszy status – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zaznaczył jednocześnie, że Polska musi zabiegać w UE o równość we Wspólnocie.

W Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej trwa konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczą w niej m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes partii Jarosław Kaczyński, a także politycy i samorządowcy partii rządzącej.

Lider PiS-u Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie ma zgody dla Unii dwóch prędkości i Unii dwóch jakości. PiS mówi „tak” dla Unii równości – zaznaczył.

– Ta sprawa nierówności ma nie tylko aspekty odnoszące się do wielkiej polityki. Ma także aspekty odnoszące się do polskiej codzienności każdy z nas pewnie widział sklepy z niemieckimi proszkami do prania, prosto z Niemiec. Takie same proszki są sprzedawane w Polsce – i to po takich samych cenach – tylko że są gorsze, są po prostu gorsze, mają gorszy skład, gorzej piorą. Oczywiście, te proszki do prania to jest tylko przykład. Takich towarów jest więcej i to jest, szanowni Państwo, nierówność, na którą nie wolno się zgadzać – akcentował Jarosław Kaczyński.    

Głos w trakcie konwencji PiSu zabrał również premier Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj