Premier Donald Tusk depcze polskie wartości

„To co uczynił Donald Tusk w ciągu ostatnich 20 miesięcy to deptanie polskich wartości” stwierdził Jarosław Kaczyński podczas obrad rady Politycznej PiS.

Tragiczna historia ostatnich lat spowodowała, że sprawy polskiego państwa zogniskowały się wokół katastrofy smoleńskiej. To kwestia, jak stwierdził prezes PiS, która odnosi się do polskiej godności, którą podeptano, do obniżenia bezpieczeństwa i statutu naszego kraju oraz do odrzucenia praworządności. Jarosław Kaczyński dodał również, że w tym kontekście nie można, nie powiedzieć o umorzeniu śledztwa o tzw. wątku cywilnym w sytuacji gdy są na to dowody. Gdzie jest oczywiste, że premier składa fałszywe zeznania doszło do stanu, który można określić jako skonstruowanie nowej zasady polskiego życia. Prawo odnosi się tylko do słabych a nie do silnych. Ci którzy rządzą, prawu nie podlegają – powiedział prezes PiS.

 


Pobierz Pobierz

Jarosław Kaczyński stwierdził, że w Polsce alternatywą jest przywrócenie elementarnych reguł demokracji i praworządności. Czy może to uczynić rząd, który w żadnym demokratycznym kraju nie utrzymałby się. Po tragedii smoleńskiej, po tym co się przed nią zdarzyło i po niej żaden demokratyczny rząd w kraju gdzie jest opinia publiczna, gdzie normalnie działają media nie miałby najmniejszych szans. Żaden z tych polityków, nie miałby szansy nie tylko utrzymać swojej pozycji, ale funkcjonować w świecie politycznym. Oczywiście nie – dodaje prezes PiS. Tę alternatywę może poprowadzić obóz patriotyczny. A obóz patriotyczny dzisiaj to Prawo i Sprawiedliwość  -akcentuje Jarosław Kaczyński.

 


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl