Deszczowa niedziela prawie w całej Polsce. W niektórych rejonach możliwe opady deszczu ze śniegiem 

Jak poinformował IMGW, nad Europą nadal będzie dominuje rozległy wyż z centrum rozciągniętym od Norwegii, przez Bałtyk, po Litwę. Tylko północne krańce kontynentu są pod wpływem niżu znad Półwyspu Kanin oraz krańce zachodnie pod wpływem niżu znad Atlantyku. Płytki niż znajduje się nad Morzem Śródziemnym.

Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, a ze wschodu napływa coraz chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1027 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu i wschodzie opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na pozostałym obszarze deszczu. Rano lokalnie na północnym wschodzie możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź, a gdzieniegdzie także mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 0 st.C na Podhalu, około 4 st.C w centrum, do 8 st.C na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl