fot. PAP/ Art Service

PiS nie wyklucza poszerzenia obozu rządzącego

Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza poszerzenia obozu rządzącego. Rzecznik partii rządzącej poinformował, że nie ma ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami nabiera tempa. W porannej rozmowie w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Bochenek, odniósł się do najważniejszych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

– Od kilku tygodni trwa nasza trasa programowa, trasa programowa Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Przyszłość to Polska”. W trakcie tej trasy poruszamy najbardziej palące, istotne problemy, które dotyczą Polski, naszych obywateli. Rozmawiamy o gospodarce, o zdrowiu, o sprawach społecznych i to będą filary, na których będziemy chcieli opierać program Prawa i Sprawiedliwości – mówił rzecznik PiS.

Rafał Bochenek był również pytany o wyborczą koalicję PiS. Jak mówił, „wiele wariantów jest rozważanych”.

– Wszystko jeszcze przed nami. Decyzje w zakresie konfiguracji politycznych, z jakimi partiami będziemy tworzyć – można powiedzieć – mariaż wyborczy, będą zapadały na najwyższych szczeblach naszej partii i te decyzje będzie na pewno podejmował pan prezes Jarosław Kaczyński, aczkolwiek wiele wariantów jest rozważanych. Na pewno chcielibyśmy możliwie szerokim obozem pójść do tych wyborów, bo formuła Zjednoczonej Prawicy na przestrzeni ostatnich ośmiu lat, pomimo różnic, które w ramach obozu się pojawiały, jednak się sprawdziła – podkreślił.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się jesienią 2023 roku. Do tego czasu Prawo i Sprawiedliwość chce prowadzić szerokie debaty społeczne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl