fot. PAP/EPA

Francuzi wychodzą na ulicę

Rząd Francji przyjął reformę emerytalną podnoszącą wiek emerytalny z 62 do 64 lat. W Paryżu, a także w innych miastach doszło do starć demonstrantów z policją. Ponad 100 osób zostało zatrzymanych.

Francuskie Zgromadzenie Narodowe odrzuciło dwa wnioski o wotum nieufności dla rządu Elisabeth Borne. W efekcie ustawa podnosząca wiek emerytalny z 62 do 64 lat została przyjęta. Po głosowaniu na ulicach Paryża doszło do starć z policją. Demonstranci przewracali elektryczne skutery i rowery oraz podpalali kosze na śmieci.

Jestem bardzo rozczarowana i zła. Od początku Liga Praw Człowieka walczy z tą ustawą – powiedziała Emmanuelle Jourdan-Chartier, przewodnicząca Ligii Praw Człowieka.

Odrzucenie wotum nieufności nie jest dla nas wielką niespodzianką. To tylko zwiększy ruch i nie jest to ostatnia broń, jaką mamy w tym kryzysie politycznym, społecznym i instytucjonalnym – zaznaczył Vladimir Niedou, emeryt.

Związki zawodowe wzywają do większej mobilizacji na ulicach i w zakładach pracy. Kolejne demonstracje przeciwko reformie emerytalnej przewidziane są na czwartek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl