fot. https://www.facebook.com/TurystycznaSzkola/

Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła dociera do polskich szkół

Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła dotarło do Krynicy Zdrój. Prezentacja odbyła się w poniedziałek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II.

Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła to projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki kierowany zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. Zabawa i interaktywne formy komunikacji mają być zachętą do odkrywania atrakcji turystycznych w Polsce.

Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła za pomocą nowoczesnych technik audiowizualnych ma za zadanie przekazać uczniom, młodzieży najważniejsze informacje o mechanizmach rozwoju turystyki, jak można przedstawić atrakcyjnie dany region turystyczny oraz zaszczepić pewne zaciekawienie turystyką. Ważne jest, aby docenili naszą Polskę, nasze atrakcje turystyczne i naszą kulturę – powiedział Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki.

Atrakcji w Polsce jest wiele. Turyści docenili je podczas pandemii COVID-19, kiedy podróże zagraniczne były utrudnione.

Otrzymane dane z GUS za rok ubiegły to 34 mln noclegów, co jest porównywalnie z okresem przedpandemicznym i aż 80 procent to są turyści krajowy. To kilkanaście procent więcej niż przed pandemią, czyli widać ewidentnie, że Polacy zachwycili się ponownie Polską – zaznaczył wicemin. Andrzej Gut-Mostowy.

Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła to sposób na podniesienie wiedzy o atrakcjach turystycznych oraz popularyzacja różnych form aktywności ruchowej. To także sposób promocji szkoły.

Mamy w szkole klasy hotelarskie, klasy turystyczne, klasy gastronomiczne, więc jak najbardziej ten projekt wpisuje się do naszej szkoły. Jest to też promocja szkoły, promocja Polski, dlatego że my mamy okazję przez te dwa dni zaprosić około 900 uczniów ze szkół nie tylko z gminy Krynica Zdrój, ale też z gminy Muszyna i Grybów – mówiła Maria Aleksander Pisz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że jeszcze tylko do końca miesiąca można aktywować Bon Turystyczny. Opłacimy nim m.in. pobyt w hotelu, wizytę w muzeum czy inne atrakcje turystyczne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl