fot. pixabay.com

Emerytury polskich seniorów są wciąż waloryzowane

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, poinformowała, że ponad siedem milionów emerytów i rencistów otrzymało już zwaloryzowane świadczenie. Dzięki waloryzacji seniorzy otrzymają łącznie dodatkowe 44 miliardów złotych.

Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane. 1 marca wzrosły o 14,8 procent. Waloryzacja jest kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki w wysokości 250 zł brutto.

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, podkreśliła, że jeszcze przed Wielkanocą część emerytów otrzyma 13. emeryturę.

– Można powiedzieć, że 13. emerytura już tuż-tuż, bo wypłaty ruszą od 1 kwietnia, a więc część naszych drogich seniorów przed świętami jeszcze to dodatkowe świadczenie otrzyma. Trzynasta, czternasta emerytura, waloryzacja to ponad 70 mld złotych. Dla porównania w roku 2015 była to kwota 3,6 mld złotych. To przede wszystkim w ramach solidarności międzypokoleniowej, odpowiedzialności za drugiego człowieka – mówiła Marlena Maląg.

Minister rodziny zapowiedziała też powstanie kolejnych 94 domów seniora. Będzie mogło z nich skorzystać blisko 700 osób. Poinformowała też o zwiększeniu nakładów na wsparcie środowiskowych domów samopomocy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl