Trwa 24 godzinny objazd Beaty Szydło po Polsce

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd premiera Beata Szydło kontynuuje rozpoczęty o północy w Toruniu objazd. Podróżuje pod hasłem „24 h dla Polski”.

Podczas spotkania z wyborcami w  Raczkowie w woj. łódzkim polityk przekonywała, że polska wieś potrzebuje dobrego gospodarza. Wskazywała, że problemy, o których PiS mówi od dawna, pozostają nierozwiązane. Rząd nie chce się nimi zająć.

Wiceprezes PiS-u zwróciła uwagę, że Platforma Obywatelska przez osiem lat rządzi z Polskim Stronnictwem Ludowym – partią, która zamiast rozwiązywać problemy rolników, zajmowała się realizacją własnych interesów.

– Polska wieś potrzebuje dobrego gospodarza. Trzeba rozmawiać o równych dopłatach, trzeba rozmawiać o tym, że pomoc państwa w takich sytuacjach, jak susza, musi być skuteczna, musi być kierowana rzeczywiście do rolników, a nie – tak, jak stało się w tym roku – było dużo zapowiedzi, dużo deklaracji i okazuje się, że w tej chwili naprawdę niewielu rolników z tego skorzysta. Polska wieś musi mieć poczucie tego, że zawsze, kiedy jest taka trudna sytuacja, może liczyć na wsparcie ze strony państwa. Dziś rolnicy mówią tak: że coraz więcej produkują, coraz więcej pracują, a mają coraz mniejsze dochody, coraz mniej zarabiają – zwróciła uwagę kandydatka PiS-u na premiera.

Towarzyszący Beacie Szydło politycy PiS-u zapowiedzieli, że jeśli ich partia wygra wybory, w ciągu 100 dni złożone zostaną projekty m.in. dot. ubezpieczenia rolników i ochrony polskiej ziemi.

Wcześniej kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło spotkała się ze strażakami w wielkopolskim Władysławowie i z kupcami w Turku. Ostatnim miastem na trasie objazdu będzie Chrzanów, gdzie Beata Szydło otwiera listę tej partii w wyborach do Sejmu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl