fot. TV Trwam

Rząd Beaty Szydło podsumuje pierwsze pół roku pracy

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu podsumuje pierwsze półrocze swojej działalności. Wczoraj minęło pół roku od zaprzysiężenia gabinetu premier Beaty Szydło. Jutro przypadnie sześć miesięcy od wygłoszenia przez nową premier expose.

W tym czasie zaczął funkcjonować program rodzina 500 plus. Wprowadzono przepisy uniemożliwiające wykup polskiej ziemi przez obcokrajowców. Od 1 września wejdzie w życie ustawa dająca bezpłatne leki osobom po 75. roku życia.

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński wyraził zadowolenie z dokonań rządu premier Beaty Szydło.

– Biorąc pod uwagę te ogromne kłopoty, z którymi spotkał się rząd, to potężne przeciwdziałanie, jeśli chodzi o ten wielki zamysł i działania zmierzające do tego, żeby naprawić Rzeczpospolitą, to uzyskano bardzo dużo. Chcę powiedzieć, że w pełni akceptuję to, co robi rząd. Uważam, że, jeśli będzie tak dalej, to po roku będziemy mogli z radością podsumowywać pierwszy rok naszych rządów – powiedział Jarosław Kaczyński.

Wiele projektów jest także w trakcie procesu legislacyjnego, a niektóre mają wkrótce trafić do Sejmu.

W tym tygodniu zostanie przedstawiona nowa propozycja podatku od handlu detalicznego. Trwają także prace nad wprowadzeniem minimalnej stawki godzinowej na poziomie 12 zł. W najbliższym czasie rząd ma zaprezentować program Mieszkanie plus.

W sejmowych komisjach trwają również prace nad prezydenckim projektem obniżającym wiek emerytalny.

 

RIRM

drukuj