Francja: trwa spotkanie B. Szydło z E. Macronem

W Paryżu o godz. 12.30 rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Rozmowy dotyczą m.in. kwestii bilateralnych, przyszłości Unii Europejskiej po Brexicie, bezpieczeństwa międzynarodowego i Partnerstwa Wschodniego.

Ważna dla Polski jest także sprawa dyrektywy o pracownikach delegowanych, popieranej przez Francję. Wczoraj szef polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział, że premier będzie chciała „wytłumaczyć” Emmanuelowi Macronowi, że jest to dyrektywa, która „może zagrażać” wspólnemu rynkowi. A państwa, które tak jak Polska są konkurencyjne na rynku, „nie powinny być karane jakimiś restrykcjami” – wskazał szef polskiej dyplomacji.

Polscy transportowcy liczą na to, że premier Beata Szydło poruszy kwestie kontrowersyjnej, niosącej poważne skutki dyrektywy – podkreśla Waldemar Jaszczur, przedstawiciel polskich przewoźników.

Wielką nadzieję pokładamy w wizycie pani premier. Mamy nadzieję, iż przekona prezydenta Emmanuela Macrona, że te twarde stanowiska, jeżeli chodzi o pracowników delegowanych, powinny jednak ulec zmianie. Jeśli te przepisy będą respektowane na terytorium Francji, to z pewnością wpłynie to niekorzystnie na sytuację polskich przewoźników, którzy wykonują przewozy tam i z powrotem. Jest to dla nas bardzo wrażliwa i trudna sprawa. Mamy nadzieję, że to zostanie jakoś rozwiązane na naszą korzyść – mówi Waldemar Jaszczur.

Przed południem szefowa polskiego rządu spotkała się również z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Premier Beata Szydło wzięła także udział w sesji plenarnej z ambasadorami przy OECD, gdzie wygłosiła przemówienie gospodarcze.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl